Archiwum aktualności

08 Lipiec 2015

Konwencja programowa PiS i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach

W dniach 3-5 lipca 2015 w Katowicach odbyła się Konwencja programowa PiS i Zjednoczonej Prawicy. W trakcie jednego z kilkudziesięciu paneli eksperckich poseł Andrzej Adamczyk przedstawił założenia programu mieszkaniowego, jaki powinien być realizowany w nowej kadencji sejmu.

więcej >

21 Kwiecień 2015

Prawo i Sprawiedliwość w obronie hutnictwa w Nowej Hucie

O podjęcie przez rząd niezwłocznych działań mających w celu zabezpieczenie funkcjonowania huty ArcelorMittal w Krakowie (Huta Sendzimira) zaapelowali wczoraj do Premier Ewy Kopacz oraz wicepremiera Janusza Piechocińskiego krakowscy parlamentarzyści oraz samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości. Celem rozwiązania problemów nowohuckiego kombinatu zaprosili do Krakowa premiera oraz wicepremiera rządu.

więcej >

13 Styczeń 2015

Wątpliwości wobec gwarancji finansowych dla drogi S7 na odcinku Kraków – granica woj. Świętokrzyskiego.

Poseł PiS Andrzej Adamczyk apeluje do mieszkańców i samorządów o aktywne wzięcie udziału w konsultacjach celem zmuszenia rządu do realizacji inwestycji – droga S7 oraz północna obwodnica Krakowa.

więcej >

30 Październik 2014

Czy w Programie Budowy Dróg Krajowych znajdą się kluczowe dla Małopolski inwestycje drogowe?

Apelujemy do Pani Premier, do Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz do wszystkich parlamentarzystów PO i PSL o uwzględnienie w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2020 najpotrzebniejszych inwestycji drogowych w Małopolsce i tym samym próbę zmazania haniebnej plamy pomijania Małopolski w podziale środków na inwestycje drogowe” – piszą w specjalnym liście małopolscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

więcej >

17 Lipiec 2014

Na Kasprowy do Luksemburga?

Małopolscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości apelują do ministra spraw wewnętrznych, by nie wyrażał zgody na przeniesienie własności nieruchomości należących do spółki Polskie Koleje Linowe do spółki Polskie Koleje Górskie.

więcej >

30 Czerwiec 2014

Rząd po raz kolejny szkodzi PKP Cargo

Nadzorowana przez rząd Grupa PKP kolejny raz wyprzedaje, tym razem 17 proc. akcji PKP Cargo. W rękach państwa pozostanie zatem jedynie 33,01% udziałów spółki. Prawo i Sprawiedliwość protestuje. Nie widzimy ekonomicznego uzasadnienia dla tego typu działań, a jedynie chęć doraźnego łatania dziury budżetowej. Prawo i Sprawiedliwość chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Infrastruktury z udziałem m. in. Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministra Skarbu

więcej >

06 Czerwiec 2014

Blokowana ustawa wiatrakowa

Specjalna sejmowa podkomisja, która miała się zająć regulacjami dotyczącymi zasad budowy elektrowni wiatrowych, została zablokowana przez posłów Platformy Obywatelskiej. Posłowie PiS Andrzej Adamczyk i Anna Zalewska obawiają się, że opóźnienia są celowe i nie uda się uchwalić nowego prawa do końca roku.

więcej >

11 Marzec 2014

Północna obwodnica Krakowa budowana wyborczymi obietnicami

Przed zbliżającymi się wyborami obserwujemy wysyp kolejnych obietnic polityków PO dotyczących budowy północnej obwodnicy Krakowa. Robili to już Cezary Grabarczyk, Jarosław Gowin, Ireneusz Raś i inni. Dziś do chóru obiecujących dołączają członkowie Zarządu Województwa Małopolskiego powołując się na rozmowy z Główną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Obiecują obwodnicę w 2023. Równie dobrze mogliby wskazać na rok np.: 2051 r. Wtedy też będą przecież jakieś wybory….

więcej >

13 Luty 2014

Prawo i Sprawiedliwość zgłasza wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o kontrolę modernizacji linii kolejowej Kraków - Katowice

Modernizacja linii kolejowej na odcinku Kraków - Katowice nie zakończy się w przewidywanym terminie. Z tego powodu przepada miliard sto tysięcy zł z funduszy unijnych przeznaczonych na modernizację linii. Poseł Andrzej Adamczyk informuje, że Prawo i Sprawiedliwość kieruje wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o sprawdzenie inwestycji.

więcej >

29 Styczeń 2014

Rząd skazuje Przewozy Regionalne na powolną agonię

W Małopolskich Przewozach Regionalnych, spółki kolejowej podległej, decyzją rządu PO-PSL z 2008 r., samorządowi Województwa Małopolskiego szykują się kolejne zwolnienia. Mówi się o 250 pracownikach co stanowi 1/4 obecnej załogi.

więcej >

19 Grudzień 2013

Rząd nadal unika spotkania z poszkodowanymi podwykonawcami

Tydzień temu stanęliśmy na konferencji prasowej z przedsiębiorcami. Tymi faktycznie realizującymi przedsięwzięcia drogowe. Problemem, który się nawarstwia jest nie wypłacanie tym przedsiębiorcom należnych im sum za wykonaną pracę – powiedział poseł Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej

więcej >

18 Grudzień 2013

Posłom PO z Krakowa rózgi słusznie się należały

Zgłosiliśmy poprawki do budżetu na rok 2014 tylko na te inwestycje, które były przez posłów PO wielokrotnie mieszkańcom ziemi krakowskiej obiecywane, a i tak nie znalazły się w projekcie budżetu. Niestety wszystkie zostały głosami koalicji PO - PSL odrzucone. PO w Sejmie posługuje się argumentem siły, a małopolscy posłowie Platformy są jedynie bezwolnymi maszynkami do głosowania. – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Andrzej Adamczyk, prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krakowskim.

więcej >

14 Listopad 2013

Kolejne dramaty firm budowlanych

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości – członkowie Komisji Infrastruktury, na specjalnej konferencji prasowej, zwołanej w Sejmie zaapelowali do ministra transportu Sławomira Nowaka, aby odpowiedział na wystosowane przed dwoma tygodniami zaproszenie i spotkał się z przedstawicielami niewypłaconych firm budowlanych – podwykonawców i wierzycieli upadłej spółki Alpine Bau.

więcej >

KP PiS      Baner reklamowy      Baner reklamowy      Baner reklamowy