PKP Intercity uruchomi nowe połączenie kolejowe na Litwę

Od 11 grudnia 2022 r. w rozkładzie jazdy pojawi się nowe połączenie Kraków – Wilno – Kraków, które umożliwi podróże między Polską a Litwą.

Od nowego rozkładu jazdy, czyli 11 grudnia br. pociąg „Hańcza”, dotychczas kursujący na trasie Kraków – Suwałki – Kraków, będzie kursował w wydłużonej relacji do stacji Mockava na Litwie. Dzięki współpracy PKP Intercity z kolejami litewskimi LTG Link, uzgodnione zostało obustronne skomunikowanie na stacji Mockava pomiędzy pociągiem IC „Hańcza”, a pociągiem LTG Link relacji Wilno – Mockava – Wilno. Podróżowanie pomiędzy polskimi a litewskimi miastami będzie więc możliwe z jedną przesiadką. Składy będą podstawiane na ten sam peron, co ułatwi pasażerom przejście między pociągami. Na podróż na tej trasie będzie obowiązywał jeden bilet.

– Cały czas rozwijana jest siatka połączeń umożliwiająca podróżnym sprawne poruszanie się po Polsce oraz do krajów sąsiednich. Już teraz pasażerowie z Polski mają do dyspozycji codzienne połączenia kolejowe z Berlinem, Pragą czy Bratysławą. Cieszymy się, że od grudnia będzie możliwość podróżowania także na Litwę – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

– Nasza oferta na Litwę to także atrakcyjne ceny biletów. Bilet z Krakowa do Wilna kosztuje 30 euro, a do Kowna – 25. Za podróż z Warszawy do Wilna pasażerowie zapłacą 25 euro, a do Kowna – 20. Od dziś bilety można kupić w kasach oraz przez internetowy system sprzedaży PKP Intercity oraz kolei litewskich – wyjaśnia prezes Zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk.