Postępują prace na budowie drogi S7 oraz S52: Północnej Obwodnicy Krakowa

Pomimo trwającego okresu zimowego kontynuowane są prace przy projektowaniu i budowie drogi ekspresowej S7 na odc. węzeł Widoma – Kraków (węzeł Kraków Nowa Huta), a także przy budowie Północnej Obwodnicy Krakowa w ciągu drogi S52.

S7 to jedna z najważniejszych dróg w Polsce. Inwestycja ta jest niezwykle ważna zarówno dla mieszkańców Krakowa, jak i całej Małopolski. Nowa droga ekspresowa pozwoli na sprawniejsze i bezpieczniejsze prowadzenie ruchu, a dla mieszkańców miejscowości, przez które obecnie odbywa się ruch tranzytowy oznaczać będzie mniejszy hałas i większy komfort życia. Patrząc na tempo prowadzonych prac można śmiało stwierdzić, że priorytetem wszystkich osób i podmiotów zaangażowanych w ten projekt jest jak najszybsze ukończenie prac i oddanie tego odcinka drogi S7 do użytku.

Północna Obwodnica Krakowa to kluczowa inwestycja dla miasta i całego regionu. Przejmie ona częściowo ruch tranzytowy, który w aglomeracji krakowskiej obecnie odbywa się wyłącznie za pomocą często zakorkowanej autostrady A4. Nowa trasa pozwoli także na sprawne prowadzenie ruchu miejskiego, koncentrującego się w północnej części Krakowa. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy projektantów i wykonawców już niebawem kierowcy będą mogli odetchnąć od korków, a poziom bezpieczeństwa na krakowskich drogach znacząco się poprawi.