Umowa na realizację S7 Modlin – Czosnów

Umowa na realizację S7 Modlin – Czosnów

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 12 maja 2020 r. umowę na zaprojektowanie i budowę pierwszego z trzech odcinków drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów. Odcinek o długości 9,7 km pomiędzy węzłami Modlin i Czosnów zrealizuje firma Budimex za 598,8 mln zł.

 – Dzisiaj podpisujemy umowę na kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 na Mazowszu. Docelowo ta droga połączy Trójmiasto, Mazowsze i południe naszego kraju. Realizujemy wiele inwestycji, także w trudnym czasie spowodowanego epidemią kryzysu – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. Konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu zostanie uzupełniona o chodnik (na nitce obiektu w kierunku Warszawy) i ścieżkę rowerową (na nitce obiektu w kierunku Gdańska). Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zgodnie z zawartym kontraktem, wykonawca ma możliwość wyboru rodzaju nawierzchni, sam zdecyduje, czy trasę główną zbuduje w technologii betonowej czy bitumicznej. Niezależnie od wybranej technologii droga będzie musiała spełniać najwyższe kryteria i parametry jakościowe, funkcjonalne i eksploatacyjne.

Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec 2023 r.

MInister Andrzej Adamczyk

Wypowiedź ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka na temat podpisania? umowy na realizację drogi ekspresowej? #S7 w woj. mazowieckim.Więcej➡ bit.ly/3cwcNEC

Gepostet von Ministerstwo Infrastruktury am Mittwoch, 13. Mai 2020